Projekto tikslas

Projekto „700 Vilniaus“ tikslas yra sukurti nemokamą ir laisvai prieinamą 700 juostinių Vilniaus miesto nuotraukų galeriją, kurioje esančias nuotraukas žmonės naudotų be atlygio savo asmeniniams bei su Vilniumi susijusiems tikslams.

Projekto reikšmė

Šio projekto reikšmė yra turėti aukštos rezoliucijos ir šiuo metu populiarios stilistikos juostines Vilniaus nuotraukas, kuriomis ne tik būtų galima grožėtis, bet ir nemokamai naudotis komunikacijoje, pristatant Vilnių Lietuvoje ir užsienyje.

Vilnius, kurį esame įpratę matyti nuotraukose yra atskirų renginių ar įvykių popuri, tačiau iki šiol nebuvo vientisos ir lengvai prieinamos galerijos kasdienio Vilniaus, užfiksuoto praeivio akimis.

Projekto turinys

Fotografuojant Vilnių buvo siekiama užfiksuoti švarią – neapkrautą reklamomis ar skiriamaisiais ženklais miesto panoramą. Taip pat atvaizduoti jaunatvišką, energingą, tvarų žmonių gyvenimo būdą mieste. Fotografavimo proceso metu nebuvo siekiama užfiksuoti švenčių ar kitų organizuotų įvykių, nes juose tikriausiai dažnai būna apsčiai fotografų. Buvo ir yra labiau siekiama užfiksuoti kasdienį kiek gražesnį Vilnių, nei kartais pastebime. Ši galerija yra tarsi miesto gyvenimo užkulisiai tarp nuolatos bevykstančių pokyčių ir įvykių.

Vilniaus nuotraukų naudojimas

Nors inicijuojant projektą tikslus jo panaudojimas nebuvo aiškus ir apibrėžtas, tačiau kiekviena projekto diena atveria vis naujų šių Vilniaus nuotraukų panaudojimo krypčių. Jomis žmonės ne tik gražina savo darbalaukius, socialinių tinklus, bet įmonės naudojasi internetiniuose puslapiuose ir pristatant Vilnių prezentacijose. Labai džiugu sužinojus, jog būtent šią galeriją norima naudoti pristatant Vilniaus lokacijas užsienio filmų industrijos atstovams.

Šios galerijos panaudojimas yra neišsemiamas ir kas vieniem gali būti inspiracijos ar informacijos šaltinis, kitiems gali tapti printu ant sienos ar atvirute, keliausiančia už Atlanto.

Kodėl juosta?

Kai fotografuojant skaitmena galima labiausiai patinkančią nuotrauką pasirinkti iš šimtų užfiksuotų panašių kadrų, tokios prabangos fotografuojant su juosta nėra. Procesas yra lėtas ir labai išrankus. Tad ir nuotraukos esančios šioje galerijoje yra apgalvotos ir išlauktos.

Taip pat, be to, kad juosta turi gyvą ir apčiuopiamą kiekvienos nuotraukos įrodymą – negatyvą. Ji suteikia nepakartojamų ir kartais nesukontroliuojamų spalvų ir charakteristikų, kurios nuotraukas papildo kino atmosfera.

Juosta yra tikra. Juosta yra chemija.

lt_LT